Bancassurance w 2024 roku. Banki i ubezpieczyciele w środowisku cyfrowym
Serdecznie zapraszamy na seminarium „BANCASSURANCE W 2024 ROKU. BANKI I UBEZPIECZYCIELE W ŚRODOWISKU CYFROWYM”.
Podczas seminarium prelegenci opowiedzą m.in. dobrych praktykach PIU i ZBP dotyczących produktów CPI, o nowej Rekomendacji U, zmianach dotyczących outsourcingu bankowego, rozporządzeniu DORA, działaniach KE w związku z digital fairness, a także aktywnościach UOKiK w kontekście bancassurance.
Prelegentami będą:
- Piotr Wrzesiński, PIU
oraz partnerzy WKB Lawyers:
- dr hab. Jakub Pokrzywniak
- Agata Szczepańczyk-Piwek
- Dorota Karczewska
- Piotr Filipowski.
Po seminarium zapraszamy do wspólnej dyskusji.
Seminarium odbędzie się w formule hybrydowej, 9 stycznia 2024 r. 10:00 w warszawskim biurze WKB Lawyers przy Placu Małachowskiego 2 (IVp., wejście przez główną recepcję od ul. Traugutta) oraz przez MS Teams (wyślemy zaproszenia do osób, które zgłoszą udział w tej formule).
Uprzejmie prosimy również o przekazanie niniejszego zaproszenia zainteresowanym członkom Zarządu, menadżerom i prawnikom Państwa firmy. Byłoby dla nas zaszczytem gościć ich na naszym wydarzeniu.
Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Przez ostatnie 10 lat zawodowo związany z branżą ubezpieczeniową. Przez ten okres pracował m.in. dla firm Ernst&Young, Accenture i Aviva.
W Polskiej Izbie Ubezpieczeń odpowiada za kwestie związane z ubezpieczeniami na życie (w tym ich dystrybucją) oraz bancassurance.
Posiada obszerną wiedzę na temat biznesowych i prawnych aspektów funkcjonowania zakładów ubezpieczeń. Aktywnie zaangażowany w prace o charakterze legislacyjnym i regulacyjnym dotyczącym działalności ubezpieczeniowej.
Współkieruje zespołem prawa ubezpieczeniowego.
Ekspert w dziedzinie prawa energetycznego.
Doradza klientom w zagadnieniach związanych z prawem ubezpieczeń gospodarczych oraz prawem energetycznym, reprezentuje ich także w postępowaniach sądowych oraz przed organami administracji publicznej.
Autor licznych publikacji z zakresu prawa ubezpieczeń gospodarczych i prawa energetycznego (zarówno o charakterze naukowym, jak i popularyzatorskim).
Zarządzająca zespołem Bankowości i Finansów oraz współzarządzająca zespołem Rynków Kapitałowych
Specjalizuje się w kwestiach prawno-regulacyjnych dotyczących działalności instytucji finansowych. Jej ponad osiemnastoletnie doświadczenie zawodowe obejmuje reprezentowanie banków, firm inwestycyjnych i instytucji płatniczych przed Komisją Nadzoru Finansowego.
Doradza klientom w zakresie transakcji finansowania i refinansowania projektów, prywatnych i publicznych emisji instrumentów dłużnych (w szczególności obligacji i listów zastawnych) oraz w transakcjach sekurytyzacji.
Uczestniczyła w pracach dotyczących nowelizacji ustawy o listach zastawnych i bankach hipotecznych
Absolwentka studiów magisterskich na kierunku finanse i bankowość w Szkole Głównej Handlowej oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa rynku kapitałowego.
Specjalizuje się w prawie konsumenckim oraz prawie konkurencji. Współpracuje również ze specjalistami kancelarii obsługującymi przedsiębiorców z rynków finansowych oraz e-commerce. Wspiera także zespół zajmujący się product compliance wykorzystując swoje doświadczenie z nadzoru nad Inspekcją Handlową.
W latach 2014-2019 pełniła funkcję wiceprezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (w którym pracowała łącznie 21 lat) i była odpowiedzialna za pion konsumencki.
W swojej karierze zawodowej zajmowała się egzekwowaniem prawa konsumenckiego, uczestniczyła w procesie legislacyjnym na poziomie krajowym i europejskim, inicjowała procesy samoregulacyjne u przedsiębiorców i w ich stowarzyszeniach, a także sprawowała nadzór nad Inspekcją Handlową, laboratoriami UOKiK oraz Europejskim Centrum Konsumenckim. Ma doświadczenie we współpracy z rzecznikami konsumentów, organizacjami konsumenckimi oraz z regulatorami rynku należącymi do sieci na rzecz ochrony konsumentów.
Specjalizuje się w zagadnieniach w zakresie prawa nowych technologii, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii cyberbezpieczeństwa, wdrożeń technologii chmurowych, kontraktów IT, a także regulacjach sektora finansowego i prawie bankowym.
Autor publikacji z zakresu nowych technologii, outsourcingu technologicznego w sektorze bankowym oraz rozporządzenia DORA.
W kancelarii odpowiada za prowadzenie projektów prawnych, obejmujących m. in.: wdrożenia technologii chmury obliczeniowej, opracowywanie i negocjacje kontraktów IT, doradztwo regulacyjne w zakresie wdrożeń usług i produktów opartych o technologie, doradztwo w zakresie zagadnień związanych z cyberbezpieczeństwem (KSCU, dyrektywa NIS i NIS2, DORA).