Partner współzarządzający.
Kieruje zespołem prawa konkurencji i prawa konsumenckiego, który powszechnie zaliczany jest do najlepszych w kraju (rekomendacje m.in. Chambers Europe (Band 1), Legal500 (Tier 1), Forbes, Rzeczpospolita).
Wiodący ekspert w zakresie polskiego i unijnego prawa konkurencji i prawa konsumenckiego (rekomendacje m.in. Chambers Europe (Leading Individual), Legal500 (Hall of Fame), WWL (Thought Leader).
Wielokrotnie reprezentował największych polskich i zagranicznych przedsiębiorców w postępowaniach przed Prezesem UOKIK, Komisją Europejską, organami regulacyjnymi oraz sądami, doradzał im w strategicznych kwestiach związanych z działalnością gospodarczą i wdrażał programy compliance.
Współautor wielu publikacji fachowych w tym m.in. komentarza do ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów (II wydania – współautorstwo oraz redakcja naukowa), ustawy o roszczeniach o naprawienie szkody wyrządzonej przez naruszenie prawa konkurencji (współautorstwo oraz redakcja naukowa), ustawy o odnawialnych źródłach energii, ustawy prawo zamówień publicznych.
Przez 5 lat pełnił funkcję Prezydenta Komisji Prawa Konkurencji w międzynarodowej organizacji prawniczej Union Internationale des Avocats. Członek European Competion Lawyers Association, European Competition Lawyers Forum, ABA, IBA, UIA.
Ukończył z wyróżnieniem podyplomowe studia i uzyskał tytuł LL.M. w zakresie europejskiego prawa gospodarczego (Pallas Programme).
Wybrane doświadczenia
Doradzał m.in.:
- przedsiębiorstwom energetycznym w wielu postępowaniach przed organami ochrony konkurencji, organami regulacyjnymi i sądami, w tym w precedensowej sprawie dotyczącej relacji między prawem konkurencji i regulacją sektorową zakończonej wyrokiem Sądu Najwyższego, jak również w sprawie odwołania od jednej z najwyższych kar pieniężnych nałożonych przez polski organ ochrony konkurencji (ostatecznie kara została istotnie zmniejszona)
- liderowi branży IT w postępowaniu związanym z zarzutem zmowy przetargowej, a także w wielu innych procedurach dotyczących zawarcia porozumień ograniczających konkurencję, w tym m.in. w zakresie wniosków leniency
- w toku niezapowiedzianych kontroli przeprowadzanych przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Komisję Europejską
- największym przedsiębiorstwom europejskim z sektora obronności i transportu w związku z utworzeniem joint venture, w tym w postępowaniu przed Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, jak również w wielu innych postępowaniach z zakresu kontroli koncentracji
- największym przedsiębiorstwom na polskim rynku, między innymi z sektorów: energetycznego, ubezpieczeniowego, medycznego i informatycznego w zakresie wdrożenia programów compliance